خانه / خانه / اخبار / حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی توسط آموزش و پرورش

حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی توسط آموزش و پرورش

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی‌زاده در خصوص حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای ورود دانش آموزان به پایه هفتم، ممنوعیت برگزاری هر نوع آزمون و تجویز کتاب‌های کمک‌آموزشی در دوره ابتدایی اظهار کرد: در مدارس استعدادهای درخشان گاهی از دانش‌آموزان بیش ازحد و توان انتظار داشتیم لذا می‌توان گفت تصمیم وزیر آموزش‌و پرورش، بسیار علمی است.

وی افزود: اگر همه دانش‌آموزان را به شکل عادی در مدارس معمولی قرار دهیم قطعا  با این کار، از توانایی معلم شاخص و زبده ای که فقط در مدارس تیزهوشان مشغول تدریس بوده است، در تمامی مدارس دولتی بهره مند می‌شویم نه اینکه صرفا برای یک تعداد محدود دانش آموز  خاص آموزش انجام شود.

مدیرکل آموزش‌ و ‌‌پرورش خوزستان گفت: باید شرایطی را در مدارس حاکم کنیم که مدرسه دولتی هم بتواند از معلمین و اساتیدی که برای تیزهوشان تدریس می کنند، بهره‌مند شود  نباید این معلمین فقط به مدارس خاصی تحت عنوان استعدادهای درخشان و یا نمونه دولتی هدایت شوند.

وی ضمن پسندیده ندانستن تفکیک در تحصیل دانش‌آموزان تاکید کرد: از نظر علمی این شیوه پسندیده ای نیست که فرزندان و دانش‌آموزان را به سه دسته استثنائی، معمولی و تیزهوش تقسیم کنیم و در سه محیط مجزا  آنها را تحت آموزش قرار دهیم. بلکه باید فرزند استثنائی و فرزند تیزهوش ما در کنار دانش‌آموزان معمولی تحصیل کنند و این‌ها در کنار هم، مسائل فرهنگی و اجتماعی را یاد بگیرند و رشد کنند و در صورتی که مابین این سه گروه تفکیک قائل بشویم، دانش‌آموز کم‌استعداد و استثنایی در همان سطح خودش که ضعف دارد باقی می‌ماند و در آینده نیز نمی‌تواند در کنار مردم عادی قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: ما باید تلاش کنیم مدارس عادی خود را به حدی برسانیم که هر سه گروه باتوجه به استعدادهایشان بتوانند درس بخوانند

منبع:www.medu.ir

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ali_blog_831174554289

زمان برگزاری کنکور 98

آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه در حوزه‌های ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *