خانه / خانه / اخبار / ارزش رو به رشد 3 تریلیون دلاری پنج شرکت بزرگ تکنولوژی

ارزش رو به رشد 3 تریلیون دلاری پنج شرکت بزرگ تکنولوژی

امروز طبق داده های مالی گوگل، ارزش کل دارای های بزرگترین شرکت های تکنولوژی از مرز ۳ تریلیون دلار عبور کردند. این یک دستاورد بزرگ و ثبت یک رکورد در این بازار رو به رشد می باشد.

همانگونه که “Nasdaq 5,000” لحظه ای مهم در مسابقه “دات کام” بود، دستاورد ۳ تریلیون دلار برای غول های تکنولوژی که ما “۵ شرکت بزرگ” می نامیم نیز با اهمیت است. عمدتا دلیل چنین موضوعی که بزرگترین شرکتهای تکنولوژی (دلیل اینکه آنها را بر اساس ارزش کلی بازار رتبه بندی میکنند این است که درامد این شرکت ها از طرق مختلف بدست می آید)، باعث رشد شاخص های مختلفی شده که خودشان نوعی رکورد محسوب میشوند.

مسابقه بازار کنونی، از بعضی لحاظ مسابقه شرکت های تکنولوژی است. بگذارید با بررسی اعداد نشان دهیم، که چگونه این اعداد بدست آمده و چرا این موضوع مهم می باشد.

۳ تریلیون دلار و رشدی که هر لحظه ادامه دارد

بزرگترین شرکت های تکنولوژی

بر اساس بانک اطلاعاتی ما، که اطلاعات را از بخش مالی گوکل دریافت میکند، ۵ شرکت بزرگ (اپل، الفابت، آمازون، فیسبوک، مایکروسافت) هنگامی که دارای های آنها با هم جمع شود عدد ۳٫۰۳ تریلیون دلار خواهد بود. برای اطمینان بیشتر ما اطلاعات را از بانک اطلاعاتی یاهو نیز دریافت کردیم و با جمع آنها به عدد ۳٫۰۰۲ تریلین دلار رسیدیم.

(ولفرام آلفا،  عدد ۲٫۹۷۸ تریلیون دلاری را اعلام کرده. پس در کل نتایج ما ۲ بار بالای ۳ تریلیون دلار است و یک بار هم این عدد با رند کردن بسیار جزئی به سه تریلیون دلار خواهد رسید.)

به منظور رسیدن به حد نصاب امروزی،  ۵ شرکت بزرگ مجبور به تلاش زیادی بودند. در ادامه سودهای آنها را مشاهده می کنید که کمینه مقدارهای در طی ۵۲ هفته متوالی حساب شده است:

اپل: ۵۶٫۶۳ درصد

آمازون:۴۴٫۶۱ درصد

فیسبوک:۴۴٫۵۵ درصد

مایکروسافت:۳۹٫۵۴ درصد

الفابت:۳۳٫۴۵ درصد

وقتی شما از مقدار بیشنه طی ۵۲ هفته استفاده کنید، اپل شرکتی است که بیشترین نوسان (۳٫۵۹ درصد) را خواهد داشت . آلفابت با کمترین تغییر و نوسان (۰٫۲۴ درصد) با ثبات تر از بقیه شرکت ها است. آنچه مهم است پیش افتادن یک شرکت از دیگری نیست بلکه ثبت رکوردی برای مجموع دارای های این ۵ شرکت است .

منبع: techcrunch ، مجله آلبالو

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ali_blog_831174554289

زمان برگزاری کنکور 98

آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه در حوزه‌های ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *